الَّذِينَ يُؤْمِنُونَ بِالْغَيْبِ وَيُقِيمُونَ الصَّلاةَ وَمِمَّا رَزَقْنَاهُمْ يُنفِقُونَ (سوره بقره آيه 3) - پرهيزکاران  کسانى هستند که به غيب [آنچه از حس پوشيده و پنهان است‏] ايمان مى ‏آورند؛ و نماز را برپا مى‏ دارند؛ و از تمام نعمتها و مواهبى که به آنان روزى داده‏ ايم، انفاق مى‏ کنند.

عناوین اصلی
عناوین دیگر
جستجو در سایت
شماره حساب موسسه
اوقات شرعی
آمار بازدید
معرفي بهبهان
(بهبهان ، شهر من ، ای شهر بیاد ماندنی در خاطراتم ، در هر کجای این عالم خاکی که باشم هر گز فراموشت نمی کنم و کمک به آبادانی تو و یاری مستمندانت را  سر لوحه زندگیم قرار می دهم )
تاریخ بهبهان
  شهرستان بهبهان با مساحت 3195 کیلومترمربع در جنوب شرقی استان خوزستان واقع گردیده است. بهبهان دارای موقعیت کوهستانی و جلگه ای است، رودخانه مارون و خیرآباد در این شهر جریان دارند. بهبهان با دشتهای حاصلخیز و تپه ماهورها و ارتفاعات بلند و کوتاه و بخشهای کوهستانی و جلگه ای، شهری قدیمی است که سابقه آن به دورانهای عیلامی و پس از آن به دوره ساسانی میرسد. کشف جام برنزی کیدین هوتران موسوم به جام زندگی با 6 لایه متفاوت و نقوش داستانگویی و تابوت مفرغی و پارچهای متفاوت در حفاریهای باستان شناسی در سال های اخیر در این منطقه، سابقه این دیار را آشکارتر میسازد.
شهر ارگان یا ارجان یا ابرقباد، که به وسیله، قباد پادشاه ساسانی، برپا شده، در هفت کیلومتری شهر بهبهان فعلی قرار داشته است. بهبهان هم اکنون نیز یکی از مراکز عمده تجاری و اقتصادی عشایر منطقه میباشد و بافتی مذهبی و سنتی دارد.
       موضوع مطلب : معرفی بهبهان ، ارسال مطلب در جمعه ، 21 آبان 1389 ، ساعت 13:8، تعداد بازدید : 1708

لیست صفحات
1
 
فرم همکاری
نظرسنجی
لینک های مفید
لینک های مرتبط
پیام تصویری
  کپی برداری از مطالب سایت فقط با ذکر منبع مجاز می باشد
Copyright © 2010 - 2019
Emam-Sajjad.Com All Rights Reserved